دبستان پسرانه غیرانتفاعی رنگین کمان دانش با هدف ارتقای آموزش سنتی به آموزش مدرن در راستای پرورش خلاقیت ها در محیطی آرام و شاد همراه با کلاس های هوشمند سازی شده شکل گرفته است.

بهداشت و تغذیه

به گزارش تندرست نیوز، زهرا عبداللهی با اشاره به تدوین دستورالعمل پایگاه تغذیه سالم مدارس که در تاریخ 10 آبان 93 به امضای دو وزیر آموزش و پرورش و بهداشت رسید و به کل مدارس کشور ابلاغ شد، گفت: طبق این تفاهم‌نامه مواد خوراكی سالم و با ارزش به موادی گفته می‌شود كه ضمن تامین حدود 300 تا 500 كالری از انرژی مورد نیاز دانش آموزان، به عنوان میان وعده مطابق با استانداردهای بهداشتی تهیه و با دارا بودن شرایط بهداشتی در پایگاه تغذیه سالم به دانش آموزان عرضه و فروخته شود. همچنین طبق این تفاهم‌نامه، عرضه مواد خوراكی ناسالم و كم ارزش که فاقد استانداردهای لازم باشد ممنوع است.

عبداللهی به شرایط مواد خوراكی بوفه‌ها تاکید و عنوان کرد: این مواد غذایی باید دارای پروانه ساخت از وزارت بهداشت، علامت استاندارد، نام و نشان كارخانه، تاریخ تولید و انقضای معتبر، تركیبات تشكیل دهنده، ارزش غذایی و دارای پوشش سالم و تمیز باشند و به تایید کارشناسان تغذیه در معاونت‌های بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور رسیده باشد.

وی افزود: خرما، انواع مغزها (بادام زمینی، بادام، بادام هندی، فندق، پسته) كشمش، نخودچی، آجیل سویا، توت خشک، انجیر خشک، انواع ماست، انواع پنیر (همه پاستوریزه و استریلیزه)، میوه همچون انواع میوه سالم شسته شده و ضد عفونی شده در بسته‌بندی‌های یک نفره وكیوم شده، انواع میوه خشک، نوشیدنی‌ها همچون انواع شیر، دوغ بدون گاز، انواع آب‌میوه طبیعی، آب معدنی (پاستوریزه و استریلیزه) بیسكویت، كیک و كلوچه، بیسكویت ساده و سبوس دار و بدون كرم، كیک و كلوچه ترجیحا از نوع غنی شده و تهیه شده با روغن حاوی اسید چرب با ترانس زیر 5 درصد، انواع آش، انواع سوپ، لوبیا، عدس پخته، حلیم، شله زرد، سمنو، فرنی به شرطی که بهداشتی و سالم تهیه و عرضه شوند از جمله موادغذایی سالم برای عرضه در بوفه مدارس هستند.

عبداللهی به موادغذایی ممنوعه در بوفه مدارس نیز اشاره و بیان کرد: عرضه مواد غذایی همچون انواع پفک، اسنک، نوشابه‌های گازدار و ماءالشعیر، آدامس، شكلات، پاستیل، سوسیس، كالباس، سالاد الویه، چیپس، انواع لواشک و آلو و آلوچه (غیر بهداشتی) ممنوع است.

مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت به والدین و دانش آموزان نیز توصیه کرد: دانش آموزان بهتر است میان وعده برای زنگ‌های تفریح را از خانه همرا خود بیاورند، زیرا سالم‌تر هستند. به عنوان مثال میوه، شیر و لقمه سالم مثل نان و پنیر و گردو، نان و تخم مرغ، نان و پنیر و خیار، نان و پنیر گوجه فرنگی، نان و كره و عسل از مناسب‌ترین میان وعده‌ها برای دانش آموزان محسوب می‌شوند.

Scroll Up