دبستان پسرانه غیرانتفاعی رنگین کمان دانش با هدف ارتقای آموزش سنتی به آموزش مدرن در راستای پرورش خلاقیت ها در محیطی آرام و شاد همراه با کلاس های هوشمند سازی شده شکل گرفته است.

دانش آموزان زلزله‌زده کرمانشاهی در آرزوی زنگ مدارس

در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه ۱۷ هزار دانش آموز مشغول تحصیل بودند که در زلزله اخیر بیش از ۸۰ درصد مدارس این مناطق تخریب شد؛ مدارسی که با تخریب آنها، امید به ادامه سال تحصیلی جاری برای برخی از دانش آموزان ازگله و مناطق دورافتاده‌تر کم رنگ شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، زلزله اخیر کرمانشاه نه تنها خانه اهالی، که مدارس بسیاری از دانش آموزان را هم ویران کرد؛ دانش آموزانی که در برخی مناطق زلزله‌زده بعد از گذشت 22 روز از این زلزله ویرانگر، هنوز از قیل و قال مدرسه محرومند و شاید هیچ وقت به این اندازه دلتنگ شنیدن صدای زنگ مدرسه، بازی‌های کودکانه و نشستن پشت نیمکت‌های کلاس نبوده‌اند. بچه‌هایی که در میان ویرانی خانه و کاشانه، بی سرپناهی و زندگی سخت و مشقت‌بارشان در چادر، هنوز به ساختمان مخروبه مدرسه‌شان سرک می‌کشند و چشم انتظار قامت راست کردن کلاس‌های درس هستند.

گرچه مسئولان آموزش و پرورش و مدیران ارشد این وزارتخانه خبر از بازگشایی مدارس مناطق زلزله زده طی هفته گذشته داده بودند و مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از اعلام آمادگی برای از سرگیری فرایند آموزش و پرورش مناطق زلزله زده خبر داده بود ولی هنوز کم نیستند دانش آموزانی که امیدوار به باز شدن مدرسه‌هایشان، به خواب می‌روند.

بر اساس گزارش‌های موجود متاسفانه بخش قابل توجهی از بنای ساختمان مدارس در منطقه ازگله و تعدادی دیگر از بخش‌ها و روستاهای مناطق زلزله‌زده تخریب شده و امکان برگزاری کلاس درس در آن‌ها وجود ندارد و بُعد مسافت نیز امکان تردد دانش آموزان به مناطق همجوار را میسر نمی‌کند لذا لازم است تا مسئولان این وزارتخانه، هرچه سریعتر برای تجهیز روستاهای آسیب‌دیده و مناطق دورافتاده‌تر دست به کار شود.

البته به گفته مسئولان آموزش و پرورش، گرچه روند اعزام کانکس‌های کلاس درس برای مناطق زلزله از 12 روز پیش آغاز شده و روند تعلیم و تربیت در بخش‌هایی از این مناطق آسیب دیده با استقرار کانکس، برپایی چادر و چند شیفته کردن مدارس کلید خورده، اما هنوز برخی از مناطق دورافتاده در منطقه زلزله زده کرمانشاه، از هرگونه کلاس درس و حتی کانکس محرومند و این محرومیت نگرانی‌های جدی برای دانش آموزان و والدینشان ایجاد کرده است.

این نگرانی از عدم شروع تعلیم و تربیت در این استان به اندازه‌ای است که حتی برخی از دانش آموزان تصور می‌کنند راهی برای اتمام سال تحصیلی جاری پیش روی‌شان قرار ندارد و امید است وزارت آموزش و پرورش و مسئولان دولت، تدبیری برای حل موضوع در نظر بگیرند و با بسیج امکانات، دوباره شور و هیجان بازگشایی مدارس در مناطقی از این استان را که هنوز تعلیم و تربیت در آن‌ها از سرگرفته نشده، بازگردانند.