مدیرکل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش:

معلمان مدارس غیردولتی، تمام افرادی که در مدارس فعالیت می‌کنند و تمام کارکنان آموزش و پرورش مشمول تزریق واکسن کرونا هستند.

موضوع واکسیناسیون دانش‌آموزان مطرح نیست البته برای بازگشایی مدارس در حال تنظیم پروتکل جدید هستیم که تا پایان مرداد تهیه می‌شود.

با توجه به شرایط کرونا در مهر ۱۴۰۰ نسبت به بازگشایی مدارس اقدام می‌شود و قطعاً همانند شرایط عادی نبوده و حضور دانش‌آموزان با محدودیت‌‌هایی همراه است.

تزریق واکسن کرونا به معلم ها :

محمد محسن بیگی (مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش )در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره واکسیناسیون معلمان و اینکه معلمان مدارس غیردولتی نیز مشمول خواهند شد، اظهار کرد:

تمام معلمان، مشمول تزریق واکسن کرونا هستند و اطلاعات معلمان مدارس غیردولتی با توجه به ثبت اطلاعات موسسان این مدارس در سامانه مشارکت‌ها (سامانه مربوط به سازمان مدارس غیر دولتی) موجود است.

وی افزود: اسامی معلمان در اختیار وزارت بهداشت قرار خواهد گرفت و هم‌اکنون در حال جمع‌آوری اطلاعات آنها هستیم، حدد ۹۴۰ هزار معلم در بخش دولتی و ۲۵۰ هزار معلم در مدارس غیردولتی داریم.

وی متذکر شد: تمام افرادی که در مدارس فعالیت می‌کنند و تمام کارکنان آموزش و پرورش مشمول تزریق واکسن کرونا هستند.

آموزش حضوری جایگزین هیچ روش دیگری نیست

هرچند در دوران کرونا کلاس‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شد، ولی همه ما خوب می‌دانیم که به هیچ عنوان این کلاس‌های مجازی بازده کلاس‌های حضوری را ندارند و این مهم باعث شده دانش آموزان از لحاظ تحصیلی آسیب ببینند. حتی بارها کارشناسان و مسئولان حوزه تعلیم و تربیت اذعان داشتند، آموزش حضوری جایگزین هیچ روش دیگری نیست و بر اساس همین تئوری بود که چند بار به شکل محدود بازگشایی مدارس مطرح شد که با توجه به وضعیت بیماری، استقبال چندانی از طرف خانواده‌ها صورت نگرفت.

وضعیت روحی  نه چندان مطلوب دانش آموزان

البته از چالش‌های تربیتی دوران کرونا که بگذریم، در این مدت دانش آموزان با حضور نیافتن در مدرسه و جمع دوستان از لحاظ روحی نیز از وضعیت چندان مطلوبی برخوردار نیستند.

به علاوه، دانش آموزان ناگزیرند که از پشت لپ‌تاپ، تبلت و گوشی همراه با هزاران چالش عجیب و غریب از کندی اینترنت تا قطع و وصل کلاس و هزاران مشکل دیگر دوران تحصیل را سپری کنند و تمام این‌ها نه تنها از لحاظ تحصیلی، بلکه از لحاظ روحی نیز به دانش آموزان آسیب زده است.

در روزهای کرونایی، والدین نیز پا به پای فرزندان خود بودند و سعی نمودند تا امکانات موردنیاز فرزندان خود را مهیا سازند. از تهیه تلفن همراه گرفته تا هزینه‌های گزاف اینترنت. هرچند اینترنت اپلیکیشن شاد رایگان است، ولی دانش آموزان علاوه بر استفاده از این اپلیکیشن برای کارهای دیگر نیز نیازمند اینترنت بودند.

با تمام این‌ها و با گذشت بیش از یک سال و نیم از تعطیلی مدارس، زمزمه‌های بازگشایی مدارس در سال ۱۴۰۰-۱۴۰۱ به گوش می‌رسد. البته سال گذشته هم قرار بود مدارس باز شوند و بر همین اساس هم سناریوهای مختلفی مطرح شد. با این حال، در آستانه بازگشایی مدارس، وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد تمام مدارس دایر است و البته بعد از بازگشایی مدارس، این اصرار به اختیار تغییر کرد.

مطالب مرتبط :

keyboard_arrow_up